zdrowe smoothie z blendera Koktajle przygotowywane w blenderach to znakomity sposób na urozmaicenie sobie diety, dodatki do posiłków, a nawet bardzo zdrowe posiłki same w sobie. Jest to szczególnie dobra rzecz, jeśli nasze koktajle będą koktajlami warzywnymi lub owocowymi, ponieważ te elementy diety zdecydowanie za rzadko pojawiają się w naszym jadłospisie.

Powinniśmy je jeść przynajmniej pięć razy dziennie, by dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych, minerałów i witamin, ale w praktyce raczej trudno osiągnąć taki poziom. Dzięki koktajlom z blendera jest to znacznie bardziej osiągalne. Mleczne, zielone i proteinowe Koktajle dzielimy przede wszystkim w odniesieniu do tego, na jakiej bazie są robione. Najczęściej przygotowuje się je na mleku, ale coraz bardziej popularna jest zwykła woda oraz różne produkty mleczne, jak na przykład jogurty i kefiry.

Różne bazy to różna konsystencja koktajli i oczywiście inny smak. Kwestia smaku jest naturalnie bardzo ważna i można na nią wpływać na wiele sposobów. Najskuteczniej robi się to poprzez różne dodatki, na przykład zioła, płatki owsiane, otręby lub zboża. Ciekawym pomysłem jest ponadto dodatek w postaci białego sera, który nadaje koktajlowi kremowej konsystencji oraz jest doskonałym źródłem białka. Są w nim także minerały, których nie raz brakuje w naszych organizmach. Dodatek twarogu może sprawić, że koktajl stanie się pełnowartościowym posiłkiem. 

Zdrowie i uroda. Coraz częściej picie koktajli z blendera jest bezpośrednio polecane przez lekarzy i dietetyków. Jest to bowiem sposób na uzupełnienie w naturalny sposób braku różnych minerałów oraz witamin, których niedobór w negatywny sposób wpływa na działanie różnych procesów w naszym organizmie. W ten sposób koktajle stają się alternatywą dla suplementów diety i można je jeść zamiast masy tabletek.

zdrowy styl życia dzięki koktajlom Co ważne, okazuje się to być alternatywa wyraźnie tańsza. Ważne jest tylko, by nie psuć pozytywnego efektu przez nieodpowiednie dodatki. Sporo osób przygotowuje koktajle dodając do nich cukru do smaku lub spore dawki alkoholu. Są to rzeczy, które nas oczywiście nie zabiją, ale jeśli będą się one pojawiały w koktajlach często, dawka zdrowia stanie się tylko dawką kalorii. Jedną z najważniejszych zalet koktajli jest ich niska kaloryczność, dzięki czemu stają się one ważnym elementem dbania o dobrą figurę, ale jeśli zostaną przygotowane w sposób nie do końca zdrowy, to i inne zalety znacznie się osłabią.