zestaw Vitamix Wiele osób, które dziś określa samych siebie jako szczęśliwych posiadaczy blendera Vitamix przyznaje, że idealnego rozwiązania poszukiwało przez długi czas. Co ciekawe, Vitamix na ogół jest zaliczany do rozwiązań, które już wcześniej nie były anonimowe dla swoich właścicieli, przez pewien czas argumentem zaporowym była zaś przede wszystkim jego cena.

Również dziś nie można nie zgodzić się z tym, że jest to blender, który ma swoją cenę, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że każda złotówka, która jest w niego zainwestowana, może być uznana za mądrze wydaną. Istnieje zresztą przynajmniej kilka argumentów, które mogą być przywoływane w celu potwierdzenia tej tezy. O tym, że blender Vitamix jest jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku decyduje między innymi to, że charakteryzuje się on mocą 1200W, specjalnie opracowanymi ostrzami, oryginalnym mechanizmem miksowania oraz dużym kielichem. Nie można nie docenić i tego, że jest on w stanie zmiksować nie tylko zielone smoothie, ale również siekać warzywa, przyrządzać lody, a nawet przygotowywać zupę.

Jego mocną stroną okazuje się również możliwość przyrządzania za jego pośrednictwem masła orzechowego, które charakteryzuje się tym, że jest wyjątkowo gładkie, nie można zaś nie docenić i tego, że Vitamix tworzy nietypowe koktajle z lodem bez ryzyka, że ta dość nietypowa zachcianka kulinarna doprowadzi do stępienia noży. Wielu użytkowników chwali blender również za umiejętność mielenia ziaren na mąkę, jeśli zaś dysponujemy dodatkowym pojemnikiem do suchych składników, bez trudu przygotujemy również ciasto niezbędne do wypieku chleba. Tu warto podkreślić, że wówczas, gdy chcemy miksować ziarna kawy, ziarna zbóż oraz orzechy, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny kielich „dry blade”, który różni się nieco od klasycznego „wet blade”.

instrukcja obsługi blendera Vitamix Pojemnik przeznaczony do suchych składników zwraca na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na specjalnie opracowany kształt ostrz, te bowiem są w stanie unosić składniki podczas miksowania. Ma to niebagatelne znaczenie, możemy bowiem cieszyć się składnikami równo zmielonymi, co jest ważne między innymi w procesie wyrabiania ciasta, z którego ma powstać chleb. Oczywiście, w celu mielenia suchych składników można też wykorzystać klasyczny kielich. Efekt nie powinien nas rozczarować, z pewnością jednak nie będzie również tak spektakularny, jak ma to miejsce w przypadku „dry blade”. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy będą w ogóle wiedziały, w jaki sposób wykorzystywać blender, nie powinny zresztą obawiać się własnej niewiedzy.

W zestawie można znaleźć również dwie płyty z filmikami instruktażowymi, dzięki którym można się zapoznać z wieloma niezbyt oczywistymi rozwiązaniami charakterystycznymi dla tego urządzenia. Również mycie rozwiązania, o którym tu mowa, nie stanowi wyzwania. Tak naprawdę, wystarczające okazuje się już samo przepłukanie blendera ciepła wodą, choć nie zaszkodzi dodać do niej kilku kropel płynu przeznaczonego do mycia naczyń. Oczywiście, aby w pełni wykorzystać możliwości blendera, niezbędny jest czas, już ich pobieżna analiza daje jednak powody do zadowolenia.