kwas foliowy w zielonych smoothie Zielone koktajle są produktem najbardziej bogatym w chlorofil ze wszystkiego, co możemy przygotować w warunkach domowych. Chlorofil to z kolei substancja, której nie da się przecenić. Jest ona wyjątkowo aktywna biologicznie, przez co działa oczyszczająco w całym układzie pokarmowym oraz ma ogromny wpływ na układ wydalniczy.

Za jego pomocą czyszczone są wszystkie resztki pokarmowe znajdujące się w jelitach, ale znacznie ważniejszy jest efekt wywierany na organizmie jako całości. Czyszczeniu ulegają bowiem wszystkie płyny ustrojowe zaczynając od krwi, a na limfie i płynach wewnątrzkomórkowych kończąc. Co więcej, równocześnie czyszczeniem, chlorofil dostarcza wielu witamin i mikroelementów, gdyż jako element bardzo aktywny biologicznie, w naturalny sposób jest w nie wyposażony.

Jeśli szukamy chlorofilu, musimy się skupiać na kolorze zielonym, ponieważ to właśnie zieleń jest znakiem rozpoznawczym tej substancji. Im bardziej zielone składniki naszego koktajlu, tym więcej chlorofilu znajdzie się w gotowym produkcie. Co więcej, ze względu na swoją budowę, rośliny zielone są bogate również w magnez i żelazo poprawiając stan tak układu nerwowego, jak i układu odpornościowego. Kiedy wymiatane są toksyny, wymiatane są także wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się i mające bezpośredni wpływ na rozwój komórek rakowych.

terapia sokowa W zielonych liściach sałaty czy szpinaku odnajdziemy również bardzo dużo kwasu foliowego oraz witaminy B9, której wpływ na układ nerwowy i produkcję czerwonych krwinek jest nie do przecenienia. Te dwie substancje są szczególnie ważne dla kobiet w ciąży, ponieważ ich niedobory spowodują problemy z układem nerwowym dziecka rozwijającego się w ich łonie. Nie należy ich jednak traktować tylko jako substancji kobiecych, ponieważ u mężczyzn działają równie silnie i są odpowiedzialne za jakość nasienia. Po koktajle można bez problemu sięgać w sytuacji, gdy normalnie mielibyśmy problem z pogryzieniem twardych elementów roślin. Przyjecie odpowiedniej ilości zieleniny w tej formie zapewni nam poprawę jakości krwi oraz uwolni nas od wielu toksyn.