Popularne wyciskarki

Najlepsze są wyciskarki wolnoobrotowe, pionowe i posiadające jeden ślimak, bo nie powodują niszczenia enzymów, witamin i innych cennych substancji.

Jeśli obroty silnika będą niższe, to sok będzie zawierał więcej korzystnych dla zdrowia elementów. Mała ilość obrotów jest zbliżona do naturalnego, zdrowszego tłoczenia soku.

Nowoczesne wyciskarki mają 40-50 obrotów na minutę.

Współczesne wyciskarki o małej ilości obrotów to: Hurom HF 2G, Hurom HG 2G, Hurom HH 2G, Kuvings NS, Kuvings B6000, Cooksense.

Nowoczesne wyciskarki

Aby w soku było więcej witamin, fitoskładników i enzymów, dobrze jest wykorzystywać urządzenia o małej ilości obrotów.

Wyciskarki pionowe pozwalają na uzyskanie 30% soku więcej.

Urządzenia marki Hurom 2G mają możliwość wyregulowania gęstości soku.

Z nimi szybkość wyciskania soku jest krótsza.

W wyciskarce Kuvings B6000, gdzie jest zamontowany szeroki otwór wlotowy, można umieszczać całe owoce, nie trzeba ich wcześniej kroić. Dzięki temu czas potrzebny na wyciśnięcie soku jest krótszy.

Wyciskarki pionowe są bezpieczne. Wykonanie z nowoczesnych materiałów Ultemu i Tritanu sprawia, że nie ma możliwości reakcji materiału z sokiem.

Wyciskarki pionowe nie zapychają się. To ślimak wciąga produkty i nie trzeba ich popychać.

Funkcje wyciskarki do soków

Wystarczy je myć raz w ciągu dnia, a sok wyciskać tyle razy, ile to konieczne – nie trzeba jej myć po każdym zrobieniu soku.

Mycie może trwać maksymalnie 3 minuty. Nie potrzeba więcej czasu, bo ma ona wbudowany nowoczesny system wycieraczek silikonowych, dzięki czemu podczas wyciskania sitka od razu się czyszczą.

Mycie polega na wlaniu 2-3 szklanek wody do zatrzymanej wyciskarki, zatkaniu otworu wylotowego i uruchomieniu jej jeszcze raz. Resztki są usunięte.

Wyciskarki dają dobre rezultaty. Każdy owoc i warzywo, zioła, liście, ziarna wyciskają dokładnie. Wyciskarka pionowa sprawdzi się do przygotowania soku pokrzywowego, szpinakowego albo z trawy jęczmiennej.

Mają one wiele funkcji: mogą wyciskać sok, homogenizować, robić lody i szatkować.

Wyciskarki Hurom mają dodatkowo sita do musów i smoothies.

Marka Kuvings umożliwia wykorzystanie sitka do koktajli, musów i mincer do lodów.

Cooksense posiadają mincer do lodów, homogenizują i szatkują.

Ich rozmiar jest niewielki. Mają 20-25 cm szerokości, natomiast poziome 40-50 cm.

Jaka wyciskarka nie nadaje się do zakupu?

Wyciskarki jednoślimakowe poziome nie są efektywne, bo reprezentują starszą technologię. Mają wysokie obroty (80-120 obrotów w ciągu minuty), przez co sok się może nagrzewać i tracić wartości odżywcze. Poza tym bardzo długo się je myje. Trzeba ją odpowiednio przygotować: rozłożyć, umyć, wysuszyć i to po każdym użyciu, co zajmuje nawet 40 minut.