Co można przygotować w blenderze Vitamix? Trudno utrzymywać, że blendery VITAMIX są rozwiązaniem nowym, z całą pewnością jednak do niedawna nie cieszyły się wcale popularnością tak dużą, jak ta, na którą rzeczywiście zasługują.

Dziś jednak zarówno ich przystępna cena, jak i coraz lepsza dostępność sprawiają, że w posiadanie rozwiązania, o którym jeszcze niedawno można było jedynie słuchać, stała się czymś realnym. Wiele osób przyznaje zresztą, że jeszcze przed zakupem blendera spodziewało się prawdziwej rewolucji. Skoro mamy do czynienia z rozwiązaniem tak popularnym i szeroko znanym, dlaczego nie oczekiwać, że jego zastosowanie stanie się prawdziwą rewolucją w gotowaniu?

Okazuje się zresztą, że choć pochwały padające pod adresem blendera Vitamix sprawiają, że jawi się on jako rozwiązanie niemal nierzeczywiste, osoby, które po nie sięgają mogą potwierdzić, że mamy do czynienia z produktem, który budzi uznanie również po jego wypróbowaniu. Jedna z częściej pojawiających się pochwał mówi o tym, że gotowanie nigdy wcześniej nie było nie tylko tak proste, ale również tak przyjemne, jak stało się właśnie dzięki temu blenderowi. Nie przesadzają przy tym osoby, które uważają, że VITAMIX to rozwiązanie, które jest w stanie pracować tak samo efektywnie, jak dziesięć innych. W szczególny sposób jest to widoczne wówczas, gdy konsument nie poprzestanie na standardowym i zdecyduje się zaopatrzyć się w dodatkowy kielich znany jako Cry Blade. Dzięki niemu łatwo można przekonać się o tym, że mąka jest w stanie powstać z każdego niemal ziarna, jakie trafi do naszych rąk.

kielich blendera Vitamix Co więcej Dry Blade może okazać się niezastąpiony nawet wówczas, gdy zamarzy nam się przygotowanie ciasta, a jego funkcjonalność jest na tyle duża, że warto się w niego zaopatrzyć nawet, jeśli aktualnie nie znajduje się on w podstawowym zestawie. Co ważne, blender nie jest wcale rozwiązaniem pomyślanym jedynie dla osób, które kochają gotowanie. Jest skonstruowany w sposób, który sprawia, że może on przypaść do gustu również tym z nas, którzy nie są zdania, że gotowanie nie może być przyjemnością. Jest również wymarzony wówczas, gdy marzy nam się kuchnia zdrowa, a więc nieprzetworzona.

Dzięki wielości zastosowań VITAMIX może się sprawdzić znakomicie między innymi jako prezent ślubny, pozwala bowiem nie tylko na siekanie i blendowanie, ale również na mielenie, ubijanie, podgrzewanie, kruszenie lodu i przygotowanie mrożonych owoców i warzyw. Dzięki temu rozwiązaniu bez trudu można przygotować pyszne koktajle, zmielić lód, a nawet przygotować i podgrzać zupę-krem.