Kuracje zielonymi koktajlami Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się zielone koktajle. Najczęściej zielony kolor zawdzięcza się liściom szpinaku, które dodają napojowi nie tylko charakterystycznej barwy, ale również nietypowego smaku.

Nie jest tajemnicą również, że tego typu smoothie jest idealną alternatywą dla kalorycznych posiłków, stąd też uchodzą za odpowiednie dla osób odchudzających się. Korzyści płynących z wprowadzenia do codziennej diety szpinakowych koktajli jest bardzo wiele, spróbujemy przedstawić kilka z nich w poniższym tekście. Jak już wspomnieliśmy, zielone koktajle są wręcz stworzone dla osób, które dbają o smukłą sylwetkę. To wszystko przez wzgląd na to, iż taki napój posiada bardzo mało kalorii w stosunku do ogromniej ilości wartości odżywczych w nim zawartych. W jednej porcji koktajlu znajduje się bowiem nie więcej niż 30 kalorii oraz mnóstwo witamin A, K, C, a także mangan, żelazo, fosfor, i aminokwasy.

W kuracjach odchudzających nie może zabraknąć produktów, zawierających błonnik. Jest to składnik, usprawniający procesy trawienne. Idealnym dostawcą błonnika jest bez wątpienia zielony koktajl na bazie szpinaku. W związku z tym wprowadzenie do codziennej diety szpinaku będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla odchudzających się lub tych, którzy borykają się z problemami układu pokarmowego. Co jest równie ważne, szpinakowy napój jest źródłem witaminy K.

dla czego warto pić zielone koktajle? Jedna porcja koktajlu to zalecana dzienna dawka tej substancji. Jest ona niezwykle potrzebna organizmowi, ponieważ wpływa na prawidłową krzepliwość krwi. Jej niedobór może skutkować nadmiernymi krwawieniami, tworzeniem się dużych siniaków i spowolnieniem procesów gojenia, nawet po zwykłym skaleczeniu. Poza tym witamina K pomaga wchłaniać się wapniowi, dlatego wpływa również na stan zdrowia kości i zębów. Jak zauważono, regularne picie koktajli na bazie szpinaku korzystnie wpływa na poprawę jakości widzenia. To wszystko za sprawą tego, iż znajduje się w nim ogromna ilość witaminy A. Ta, posiada zbawienny wpływ nie tylko na narząd wzroku, ale i zapobiega nowotworom, wzmacnia odporność, a także wpływa na ładny wygląd skóry.

Szpinak jest również niepodważalną skarbnicą manganu. Ten minerał, wpływa też na pracę układu nerwowego oraz procesy metaboliczne w organizmie. Komórki nerwowe i mózg odżywiają się manganem, dlatego jego niedobory mogą objawiać się jako stres, zmęczenie i brak energii. Jak widać z regularnego spożywania koktajlu może płynąć wiele korzyści. Dlatego też, warto zaprzyjaźnić się z tym naturalnym lekiem już teraz, by w przyszłości uniknąć poważnych problemów ze zdrowiem. To także jeden z wielu sposobów by poczuć się dobrze we własnym ciele!