przepisy na zdrowe zielone koktajle Osoby, które kładą duży nacisk na zdrowy styl życia nie ukrywają, że ważne miejsce w ich diecie zajmują tak zwane zielone koktajle. Trudno się im dziwić, już od dawna wiadomo bowiem, że ich picie jest wyjątkowo korzystne dla naszego zdrowia.

Na uwagę zasługuje już choćby obecność w nich błonnika oczyszczającego nie tylko sam przewód pokarmowy, ale również krew i limfę, nie można zaś nie wspomnieć i o tym, że błonnik syci, jest więc nieoceniony wówczas, gdy naszym priorytetem staje się utrzymanie odpowiedniej wagi. Zielone koktajle to również sposób na dostarczenie naszemu organizmowi odpowiedniej dawki witamin oraz minerałów. Jeśli będziemy pić je na śniadanie możemy mieć pewność, że zafundujemy sobie w ten sposób niemożliwy do przecenienia zastrzyk energii, a przecież na początku dnia jest on szczególnie przydatny. Warto też pamiętać o tym, że zielone koktajle to oryginalny pomysł na urozmaicenie codziennego menu. 

Lista przepisów umożliwiających cieszenie się nimi może zaimponować nawet tym osobom, które mają szczególnie duże wymagania, na szczególne wyróżnienie zasługuje zaś koktajl, który powstaje z jarmużu, z dodatkiem banana, jabłka oraz pomarańczy. Jest on wyjątkowo smaczny, na uwagę zasługuje jednak i to, że zarówno oczyszcza organizm, jak i sprzyja odchudzaniu.

pomysły na zdrowe smoothie Jego przygotowanie nie jest trudne, niezbędne jest nam przy tym: ½ szklanki jarmużu, jedno jabłko, pomarańcza, banan, szklanka wody mineralnej, a jeśli mamy taka potrzebę – jedna łyżeczka oleju lnianego. Szklankę wody mineralnej należy wlać na dno kielicha, potem zaś możemy już dodać jarmuż pocięty w paski oraz obrane i rozdrobnione owoce. Na końcu dodajemy łyżeczkę oleju, miksujemy składniki i wypijamy zaraz po przygotowaniu starając się pić powoli, a nawet – jeść z użyciem łyżeczki.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest koktajl odchudzająco-oczyszczający. Powstaje z wykorzystaniem cytryny, od 2 do 4 centymetrów kłącza imbiru, garści szpinaku, średniej wielkości dojrzałego banana, półtora kubka wody, a jeśli mamy na to ochotę – łyżeczki miodu, choć warto zwrócić uwagę na to, aby był on rozwiązaniem wysokiej jakości.