niezbędne funkcje blendera Jeśli chcemy wskazać rozwiązania, które w kuchni zwracają uwagę na wielkość charakterystycznych dla siebie zastosowań, z pewnością za jedno z najbardziej istotnych będziemy musieli uznać blender kielichowy.

Przydaje się on przecież w przypadku wielu dość zróżnicowanych potraw, sprawdza się więc znakomicie między innymi wówczas, gdy chcemy zmiksować zupę na gładki krem oraz przygotować koktajl typu smoothie. Trudno zresztą dziwić się, że wiele osób nie wyobraża już sobie gotowania bez blendera, jeśli jest bowiem dobrze dobrany, okazuje się być pomocnikiem, którego znaczenia nie da się przecenić. Rozdrabniacz kielichowy często jest nazywany mikserem, niejednokrotnie kryje się jednak również pod nazwą blendera stojącego. Najczęściej w jego skład wchodzą: stabilna podstawa, pojemny kielich wyposażony w uchwyt i nożyk na dnie oraz pokrywa. Jeśli egzemplarz jest wykonany solidnie, jego atutem jest nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo użytkowania.

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem blendera stojącego, w pierwszej kolejności powinny zwrócić uwagę na to, jaką pojemnością charakteryzuje się jego kielich. Tu naczelna zasada mówi, że im jest ona większa, tym lepiej, możliwe staje się bowiem przygotowanie większych porcji za jednym razem. Trudno tego nie docenić między innymi w domu, w którym gromadzi się większa rodzina. Nie mniej istotna wydaje się również jakość wykonania, nawet najmniejsze uchybieni mogą bowiem przyczynić się do tego, że funkcjonalność urządzenia stanie pod znakiem zapytania. Szczególnie ważny okazuje się sposób wykonania samego dzbanka.

materiał dzbanka w blenderze Oczywiście, za najbardziej solidne uznawane są rozwiązania wykonane ze szkła hartowanego, w tańszych blenderach stosowany jest jednak również plastik i akryl. Innym czynnikiem o dużym znaczeniu wydaje się stabilna konstrukcja i moc. W tym ostatnim przypadku to właśnie wielkość ma duże znaczenie, im bowiem moc jest większa, tym dłużej bez przerw może pracować samo urządzenie. Nie powinniśmy zapominać również o obrotach. Producenci często podają nam ich ilość na minutę, możemy więc ustalić na tej podstawie, z jaką prędkością poruszają się noże, w które zostało wyposażone urządzenie. Mile widziana jest opcja regulowania prędkości obrotów, należy jednak liczyć się z tym, że nie jest ona typowa dla wszystkich rozwiązań. Innym kryterium, o którym warto myśleć poważnie jest sposób sterowania. Najczęściej mamy do czynienia z manualnymi pokrętłami oraz przyciskami, coraz częściej pojawiają się jednak również urządzenia, które zostały wyposażone w wyświetlacz.