wybór odpowiedniego blenderaPrzed wyborem modelu blendera najpierw musimy określić jaka kwotę możemy przeznaczyć na jego zakup. W najlepszej sytuacji są osoby które nie przejmując się ceną, szukają tylko sprzętu o jak najlepszych parametrach i funkcjach, ale są także osoby które chcą za stosunkowo niewielką cenę kupić blender o dobrej jakości.

Jeśli dobrze przyjrzymy się niektórym modelom blendera, to można stwierdzić, że wysoka cena nie zawsze idzie w parze z najlepszymi cechami i jakością. Obecnie na rynku są dostępne blendery w cenach od mnie więcej 30 złotych do 1000 złotych, zatem zanim wybierzemy się na zakupy poczytajmy kilka informacji na ten temat. Ważnym elementem jest obudowa blendera, mamy do wyboru blender z obudową z plastiku lub ze stali nierdzewnej. Obudowa plastikowa oznacza niższą cenę, są dużo lżejsze, a te w kolorze białym mogą żółknąć. Obudowa ze stali nierdzewnej jest cięższa, bardziej praktyczna, ale też droższa.

Bardziej polecane są te ze stali nierdzewnej, jednak jeśli komuś bardziej zależy na cenie, to tutaj wybór powinien paść na obudowę plastikową. Kształt blendera także ma duże znaczenie w codziennym stosowaniu. Mamy blendery kielichowe i blendery ręczne. Kielichowy ma większa moc silnika, przez co nadaje się do rozbijania twardych produktów takich jak np. kostki lodu czy mrożone owoce. Ma jednak większe gabaryty i zajmie więcej miejsca w szafce. Natomiast blender ręczny jest bardziej poręczny i łatwo go schować, ale jest dużo słabszy i nadaje się głównie do przygotowania zup – kremów lub koktajli z miękkich owoców. Jeśli chcemy korzystać dosyć często z funkcji blendera, to nie bierzmy pod uwagę blenderów o mocy mniejszej niż 500 W.

rodzaje blenderów Słabsze blendery mają kłopoty ze zmiksowaniem twardszych składników i dużo więcej czasu będziemy musieli poświęcić na rozbicie np. mrożonych warzyw czy owoców. Nie powinniśmy tutaj skupiać się na oszczędności prądu z prostego względu, takie urządzenie nie jest używane przez kilka godzin tylko przez krótką chwilę. Nie warto inwestować także w blendery na akumulator, które mają najsłabszą moc, więc praktycznie zerową przydatność w kuchni. Zwróćmy uwagę na możliwość regulacji prędkości obrotów blendera, ponieważ nie wszystkie produkty wymagają jednakowej szybkości mielenia. Warto wybrać taki, który ma w swoich funkcjach do wyboru 3-4 opcje prędkości lub przycisk którym możemy zwalniać lub przyśpieszać obroty. Dla wielu osób ważne jest to czy końcówki blendera można myć w zmywarce, więc warto zwrócić na to uwagę, a także ogólnie na szybkość rozkładania i składania blendera do czyszczenia.