Sokowirówka

Sokowirówka jak się wydaje to nadal najbardziej popularne urządzenie, gdy chodzi o sprzęt do przygotowywania soku. Jest to urządzenie, które będzie proste w obsłudze a sok będzie wyciskał się poprzez specjalne wirujące sito z ostrzami. W modelach gdzie jest system zamknięty wszystko osadza się na sicie, które po myciu nadaje się od razu do użytku. Jeśli system będzie zamknięty to miąższ będzie się odprowadzał do innego zbiornika.

W krótkim czasie w takim urządzeniu będziemy w stanie przygotować sobie wiele soku, ale nie będzie można robić to ze składników takich jak warzywa liściaste czy też owoce leśne. Przygotowany napój należy oczywiście od razu spożyć, ponieważ będzie napowietrzony. Jeśli ktoś chce mieć sok do przechowania na później warto się zdecydować na wyciskarkę do owoców.

Wyciskarki do cytrusów

To rozwiązanie idealne dla miłośników owoców kwaskowatych. Jest to urządzenie, które składa się z sitka ze stożkiem, gdzie przykłada się połówkę cytrusa. Jeśli sprzęt będzie automatyczny od razu rozpocznie się praca. W większości urządzeń można mówić o tym, że wałek będzie się równomiernie poruszał. Wyciśnie bardzo dokładnie sok z owoców w przypadku wyciskarek ręcznych należy się dość mocno napracować, by ten sok uzyskać, ale będzie można wszędzie taką wyciskarkę ze sobą zabrać.

Cytrusowe soki

Wolnoobrotowa wyciskarka

Wyciskarki inaczej niż wirówka będą działać z użyciem wolnych obrotów. Dokładnie będą one miażdżyć owoce oraz warzywa i uzyskają z nich sok. Dzięki temu gotowy produkt nie będzie klarowny ale charakteryzuje się tym, że jest naturalnie mętny. Dodatkowo nie będzie on napowietrzony i będzie można go przechowywać. Na wyciśnięcie soku trzeba przeznaczyć sporo czasu, ale warto go poświęcić, ponieważ wartość odżywcza będzie idealna.

Ten sprzęt ma również wiele opcji i można będzie traktować go jako takie urządzenie, które jest w domu jak uniwersalny sprzęt i dlatego sprawdzi się idealnie. Można dzięki niemu mielić kawę, mięso czy też przygotowywać masło orzechowe. Możliwości tego urządzenia są znaczące i dzięki niemu zadbamy o zdrowie. na pewno to przykład takiego sprzętu, w który będzie warto zainwestować, ponieważ sprawdzi się świetnie i będziemy go do wielu zadań używać.