historia blendera Vitamix Vitamix to na pewno w pierwszej kolejności blender, ale jego możliwości na pewno nie ograniczają się tylko do tego określenia. Można doszukać się w nim pięćdziesięciu czynności, które potrafi wykonywać w pełni sprawnie, przez co może skutecznie zastępować nawet dwadzieścia różnych urządzeń kuchennych.

Zdobyło mu to uznanie wśród amatorów i specjalistów kulinarnych na całym świecie. Wyjątkowo silny jest silnik blendera Vitamix. Swoją wytrzymałością dorównuje elementom teoretycznie eksploatacyjnym urządzenia. Producent daje gwarancję, że przez siedem pełnych lat nic się w nim nie zepsuje. Na wyjątkową uwagę zasługuje ponadto ostrze urządzenia. Zostało wycięte ze stali przy pomocy lasera. Jest ono idealnie dopasowane do dzbana urządzenia. Nie było to proste, ale już blisko 100 lat doświadczenia firmy robi swoje.

„Pappa” Bernard pierwsze blendery zaczął produkować już 1921 roku. Bardzo ważne w przypadku blendera Vitamix jest to, że przygotowywane przez niego jedzenie jest pełnowartościowe. Wszystkie procesy, jakie w nim zachodzą, są bezpieczne dla składników odżywczych zawartych w pokarmie, w tym zwłaszcza dla witamin i błonnika. Vitamix jest w stanie poradzić sobie praktycznie ze wszystkim i nie są mu straszne nawet pestki. Blender Vitamix można obsypywać najróżniejszymi pochwałami, ale w stu procentach prawdziwe jest to, że za jego pomocą zaprasza się do swojego życia zdrowie. Jedzenie posiłków w nim przygotowywanych daje energię oraz motywuje do podejmowania nowych wyzwań w życiu.

koktajle z blendera Vitamix Za pomocą blendera Vitamix można przygotować naprawdę całą masę różnych rzeczy. W kilka chwil w jego kielichu powstanie mąka z ziaren przez nas idealnie dobranych. Znakomity poziom ucierania prowadzący do bardzo daleko posuniętej homogenizacji produktów daje nam możliwość przygotowywania lodów, sosów, domowego masła i śmietany, różnych past i smarowideł, a nawet zup przecierowych, w których pozostaną niewielkie fragmenty chociażby mięsa.

Blender Vitamix jest polecany dla osób mających szczególne wymagania z zakresu żywienia. Można w nim przygotować na przykład posiłki dla niemowląt, a także specjalne smoothies i koktajle warzywno-owocowe dla osób na dietach. W ogóle życie w zgodzie z naturą jest z jego pomocą znacznie łatwiejsze. A może by tak przygotować własny chleb? Vitamix przygotuje ciasto pod wypiek. Można by tak w nieskończoność.